O Morávkových kalhotkách

Ke správnému vývoji kyčelních kloubů je v časném kojeneckém období vhodné abdukční polohování i při zcela příznivých klinických i sonografických nálezech. Morávkovy dětské ortopedické kalhotky jsou speciální kalhotky pro novorozence. Tyto kalhotky jsou vyrobeny z bavlny a stříbrných vláken nanosilver. To způsobuje, že kalhotky jsou antibakteriální.

Poduška z polyuretanu je zasunuta uvnitř kalhotek.

Použití ortopedické podušky pro novorozence doporučují největší kapacity v oboru ortopedie, např. MUDr. Mrzena CSc. z fakultní nemocnice Motol, kde byly kalhotky klinicky testovány.

Předložený komplet bavlněných kalhotek s přídatnou polyuretanovou poduškou plně splňuje předpoklady abdukční balení.

Z ortopedického hlediska nemám námitek k oficiální nabídce tohoto výrobku k praktickému využití.

Kalhotky se vyrábějí ve dvou velikostech 1 a 2 a pokrývají prvních 6 měsíců života miminka, které jsou nejdůležitější pro správný vývoj kyčlí. Ke správnému vývoji kyčelních kloubů je v časném kojeneckém období vhodné abdukční polohování i při zcela příznivých klinických i sonografických nálezech. Dostupné také v rozměrech pro novorozence 0-3 měsíců.

Použití

Použití jednoduše se připnou miminku na papírové pleny a drží jeho nožičky pomocí unikátní podušky v optimální abdukční poloze pro správný vývoj kyčlí. Nahrazují zastaralý způsob širokého balení pomocí třech látkových plen. Kalhotky jsou uznány jako světový vynález a byl jim udělen patent v USA a v EU. Klinicky ověřeno. Velmi praktické. Velikosti jsou univerzální. Pro novorozence standartního růstu doporučujeme velkost č.1. Pro děti starší 4 měsíců č.2.

Údržba

Kalhotky perte bez ortopedické podušky. Tuto dle potřeby omývejte mýdlovou vodou. Látka kalhotek je opatřena nežehlivou úpravou.