Ortopedické kalhotky pro kojence

Naše ortopedické kalhotky pro kojence se používají jako vhodná alternativa pro široké balení pomocí více látkových plen. Plenky jsou vícerázové a lze je normálně prát - jsou vyrobené z kvalitní bavlny. Unikátní perforovaná anatomická poduška (ortopedická vložka) je plně omyvatelná.

Pozor na preventivní "široké" balení pomocí 2 - 3 látkových plen!

Toto balení nejen, že většinou nepomáhá (měkké látkové pleny miminko stejně stlačí, takže neplní plnohodnotně funkci opory), ale může způsobit i jiné obtíže. Tím, že má miminko výrazně podloženou pánev, může vzniknout nežádoucí zakřivení páteře. Mimo to hrozí také opruzeniny kvůli tomu, že pokožka miminka nemůže dostatečně dýchat.

Morávkovy dětské ortopedické kalhotkytyto nežádoucí efekty eliminují minimální tloušťkou anatomické podušky.

Kalhotky stačí jednoduše připnout přímo na jednorázové či látkové plenky nebo na dupačky.

Vývoj kyčlí u dětí

Zdravý vývoj kyčlí u dětí je třeba zajistit zejména během prvního půl roku života miminka. A aby se miminko cítilo maximálně pohodlně, vyrábíme vícerázové dětské ortopedické kalhotky ve dvou velikostech - ve velikosti od 0 do 3 měsíců a ve velikosti od 3 do 6 měsíců.

 

Kontrola kyčlí u dětí

Nejen v případě diagnózy vývojových vad kyčlí u kojenců, ale také pro vhodnou prevenci poslouží naše abdukční kalhotky s ortopedickou vložkou. Jako ve všech záležitostech týkajících se zdraví platí i u kyčlí miminek zlaté pravidlo - lépe problémům předcházet. I uznávaná lékařská kapacita z FN Motol - Dětské a dospělé ortopedie a traumatologie - MUDr. Petr Teyssler, doporučuje naše ortopedické kalhotky pro abdukční balení jako vhodnou prevenci.