O Morávkových ortopedických kalhotkách

Ke správnému vývoji kyčelních kloubů je v časném kojeneckém období vhodné abdukční polohování i při zcela příznivých klinických i sonografických nálezech. Desítky let se k tomu doporučuje používat tak zvané široké balení - balení tří látkových plen. Proč toto řešení není nejšťastnější se dozvíte zde.

Morávkovy dětské ortopedické kalhotky jsou speciální kalhotky pro novorozence  - od narození zhruba do půl roku věku. Plně nahrazují, a podle mnoha názorů svým prospěchem i převyšují, použití tak zvaného širokého balení. Jejich používání doporučují největší kapacity v oboru ortopedie, například MUDr. Vladislav Mrzena CSc. z fakultní nemocnice Motol, kde byly kalhotky klinicky testovány.

Kalhotky vyrábíme ve dvou velikostech - od narození do tří měsíců a od tří měsíců do půl roku - a pokrývají tak tu část života miminka, která je nejdůležitější pro správný vývoj kyčlí. Aplikují se při zjištěném nálezu i jako preventivní pomůcka.

Obal těchto kalhotek, tedy ta část, která přijde do styku s dětskou pokožkou, je vyroben ze stoprocentní bavlny. Ortopedická vložka je z polyuretanu a je zasunuta uvnitř kalhotek.

Jak správně používat kalhotky se dočtete zde.